1800 pracowników zatrudnia firma Profim, produkująca miesięcznie 120 tys. mebli. Działalność zaczynała w 1991 roku jako importer, a trzy lata później rozpoczęła samodzielną produkcję. W swoim dorobku ma blisko 100 kolekcji, nieustannie inwestuje w design i wdrożenia. Rozwiązania techniczne stara się zamykać w pięknych formach.

Profim to głównie siedziska, ale nie tylko

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcjami Profim dostępnymi w naszej firmie. Dominują w nich krzesła Profim, fotele i siedziska, ale nie brak też eleganckich stolików z blatami z ceramiki, szkła, drewna i blachy. Są to wyroby uzupełniające kolekcje Chic i Chic Air. Nadają się do biur, lokali gastronomicznych i hoteli. Stoliki wchodzą też w skład kolekcji Hover, obejmującej nietypowe siedziska z „kubełkami” zawieszonymi na cienkich, ale solidnych stelażach.

Brytyjskie pomysły na design – Profim

Brytyjczyk Paul Brooks zaprojektował kolekcję MyTurn Sofa, składającą się z miękkich sof, foteli i stolików. Są to meble gabinetowe, dla których najlepszym przeznaczeniem są pomieszczenia zajmowane przez menedżerów wyższego szczebla. W siedziskach zastosowano poduchy z wypełnieniem dobranym tak, by praca lub wypoczynek były prawdziwą przyjemnością. Ekskluzywny wygląd MyTurn Sofa doda powagi i wykwintności każdemu gabinetowi.

Z kolei October to seria stworzona głównie z myślą o obiektach użyteczności publicznej. Minimalizm ustępuje tu miejsca bogactwu kolorystyki: dostępne są wykończenia (tkanina lub skóra) w kilkudziesięciu barwach. October to również dzieło Brytyjczyka, Hilarego Birkbecka.

Producent mebli Profim – trochę koloru i awangardy

Zdecydowanie bardziej mobilnym rozwiązaniem jest kolekcja Vancouver Oto, czyli zestaw kolorowych puf i stolików w dwóch rozmiarach i kształtach. Pufy kwadratowe można ze sobą łączyć, tworząc siedziska dla kilku osób.

Absolutnie nietypowa jest Wyspa – siedziska w ściankach, z których można tworzyć otwartą lub zamkniętą przestrzeń. Kolekcję można uzupełnić stolikami i ścianką przystosowaną do zawieszenia telewizora.

 

48 znalezionych elementów.

ELLIE

Kolekcja ElliePro powstała z myślą o przestrzeniach co-workingowych oraz collaborative, jednak jej wszechstronność…

Kala

Kala to rodzina krzeseł konferencyjno–audytoryjnych. Charakterystyczne, cienkie płaszczyzny siedziska i oparcia,…